Reklama firmy w Internecie

Istnieje wiele form reklamy w Internecie. Większość z nich jest dostępna nawet dla mikro firm, ponieważ wcale nie muszą być bardzo drogie (a nawet mogą być bezpłatne lub tanie). Aby je skutecznie wykorzystywać, trzeba się jedynie nauczyć jak to robić.

W tym dziale będziemy więc pisać o tym, jak docierać do nowych potencjalnych klientów dla Twojej firmy. To nie jest nasza specjalizacja (nie zajmujemy się stricte reklamowaniem firm w Sieci, poza naszą), ale skuteczna reklama przeplata się często z tym, jak wykonana jest strona WWW firmy lub sklep internetowy.

A poza tym to bardzo ciekawy temat, więc co jakiś czas napiszemy wpis z tej dziedziny.

Jak reklamować firmę w internecie?

Artykuł o tym jak zwiększyć skuteczność reklamy internetowej. Problem polega na tym, że większość internautów, którzy trafiają na stronę www firmy, nie kupuje i - co gorsze - nigdy na nią nie wraca. Jeśli jednak zatrzyma się choćby część z nich, skuteczność reklamy będzie zdecydowanie wyższa. Jak zatrzymać internautów na dłużej?

Jak promować lokalną firmę?

Kilka pomysłów na to, jak można reklamować lokalną firmę w internecie, m.in. Mapy Google, pozycjonowanie w wyszukiwarce czy reklama na Facebooku.

Jak reklamować firmę za darmo lub tanio?

Reklama nie zawsze musi być droga. Tańsze formy promocji również mogą przynosić efekty, choć zwykle te efekty będą mniejsze albo pojawią się po dłuższym czasie (jak np. w przypadku pozycjonowania strony w Google). Jednak tania lub wręcz bezpłatna forma promocji może być wystarczająca dla mikro i małych firm. Albo stanowić rozwiązanie tymczasowe.