Tworzenie firmowej strony internetowej

Reklama firm w internecie to dziś jedna z głównych form promocji. Dlatego tworzenie firmowej strony internetowej to ważny proces, który może zdecydować o tym, jak łatwo firma będzie zdobywała klientów.

Łatwo jest wykonać jakąś stronę. Trudniej jest natomiast wykonać taki serwis, który będzie skutecznie zdobywał klientów dla firmy. Należy zadbać o:

  • technologię - dobrze wykonana strona firmy działa szybciej i wyżej wyświetla się w wynikach wyszukiwania, co przekłada się na większą liczbę klientów dla firmy. Odpowiedni (niekoniecznie najdroższy) hosting, dobra domena (adres www strony), optymalizacja SEO i inne elementy - to wszystko wpływa na łatwość, z jaką przedsiębiorca może rozwijać swoją działalność
  • marketing - strategia marketingowa firmy powinna narzucać to, co firma umieszcza na swojej stronie. Brak strategii powoduje, że przedsiębiorcy umieszczają na swoich stronach cokolwiek, co może w żaden sposób nie przyczynić się do rozwoju firmy
  • psychologię - strona firmowa jest kierowana do ludzi - internautów. Dlatego musi uwzględniać to, jak internauci konsumują treści w internecie. Jeśli ten obszar zostanie zaniedbany, może się okazać, że strona jest "ładna", ale nieskuteczna, bo mało kto zapoznaje się z jej treścią

Poniżej znajdziesz większość artykułów dotyczących tworzenia firmowej strony internetowej, które ukazały się na naszym blogu. Warto zapoznać się choćby z niektórymi, aby poszerzyć swoją wiedzę z tego zakresu - i zwiększyć szanse na sukces firmy.

Jak stworzyć stronę internetową dla firmy?

Od tego artykułu powinien zacząć każdy, kto zamierza stworzyć swoją firmową stronę www (niekoniecznie samodzielnie). Kompleksowy poradnik, porównujący dwa popularne sposoby na stworzenie firmowej strony internetowej:

  • CMS WordPress
  • kreatory stron www dostępne online.

Czym różnią się te dwie metody? Którą powinna wybrać firma?

Szybkość ładowania strony internetowej – dlaczego jest ważna i jak wpływa na Twoją firmę?

Czy szybkość wczytywania strony internetowej lub sklepu rzeczywiście może mieć wpływ na to, jak wielu klientów zdobywa firma?

Hosting do WordPressa, który polecamy klientom

Między innymi od hostingu zależy, jak szybko będzie działać strona www firmy. Ale to nie wszystko. Pomoc firmy hostingowej przydaje się także wtedy, gdy np. pojawi się techniczny problem ze stroną www. My polecamy naszym klientom jedną z dwóch firm, z których usług korzystaliśmy.

CMS WordPress – co to jest i czy warto go użyć do stworzenia strony www?

O tym, co to jest WordPress i do czego może się przydać małej firmie (podpowiedź: do stworzenia, a przede wszystkim zarządzania stroną www). Jakie firmy korzystają z WordPressa? czy w ogóle warto z niego korzystać?

Webwave – polski kreator stron www

Kreatory stron www to jeden ze sposobów na stworzenie strony internetowej, nie tylko dla firmy. Poznaj jeden z kreatorów - polski Webwave

Błędy popełniane podczas tworzenia pierwszej firmowej strony internetowej

Responsywne strony internetowe – co to jest i co mogą Ci dać?

Skąd brać zdjęcia na bloga i do grafik? + 8 banków z licencją CC0 z ciekawymi zdjęciami i jak z nich korzystać

Zainfekowana strona może wpływać na Twój biznes. Nie trać potencjalnych klientów – zabezpiecz ją przed atakami

Motywy/szablony stron www – czy na pewno samodzielnie wykonasz profesjonalną stronę www? + rozwiązania

Wtyczki do WordPressa i Woocommerce – na co uważać, jakie mają wady, jak się z nimi obchodzić

Współpraca z wykonawcą strony internetowej

Dla firm, które zamierzają zlecić wykonanie strony www, przygotowaliśmy poniższe artykuły. Dzięki nim lepiej przygotujesz się do współpracy z wykonawcą strony, bez względu na to, czy będzie to pojedynczy freelancer czy większa agencja interaktywna.

Jak wybrać wykonawcę strony internetowej, żeby współpraca była udana?

Nie zdążysz na ostatnią chwilę. Dlaczego wykonanie strony www tyle trwa?