Zakładanie sklepu internetowego

Zakładanie i prowadzenie e-sklepu to nie tylko zadanie organizacyjne, ale także - technologiczne. Nie wystarczy "wyklikać" sklepu nie mając na ten temat wiedzy - taki sklep prawdopodobnie będzie nieskuteczny w sprzedawaniu produktów lub usług.

Sklep, aby zarabiał dla prowadzącej go firmy, musi być przygotowany na kilku płaszczyznach:

  • marketingowej - czy istnieje rynek na to, co sprzedajemy w sklepie? Czy zaspokajamy potrzeby klientów? Jak dobrze to robimy? Czy możemy konkurować ze sklepami w tej samej branży?
  • technologicznej - czy sklep jest odpowiednio zbudowany i zoptymalizowany tak, aby wykorzystywał możliwości, jakie dają dzisiejsze technologie (np. optymalizacja SEO)?
  • psychologicznej - jak sklep buduje swoją wiarygodność? Co sprawia, że nowi klienci mogą mu zaufać i zdecydować się na zrobienie zakupów?

W tej sekcji będą pojawiały się artykuły, których założeniem będzie pomoc w rozwijaniu sprzedaży w sklepie internetowym na powyższych płaszczyznach.

Jak stworzyć profesjonalny sklep internetowy?

Zobacz, jakie masz możliwości stworzenia sklepu internetowego i czym się one od siebie różnią. Opisaliśmy:

  • tworzenie sklepu na WordPressie i wtyczce Woocommerce
  • tworzenie sklepu za pomocą jednej z platform sklepowych

Która z tych możliwości będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza?

Oprogramowanie do tworzenia sklepów internetowych w modelu SaaS. Jak stworzyć e-sklep?

Jeśli nie chcesz zajmować się stałym dbaniem o działanie Twojego sklepu, zainteresuj się jedną z platform sklepowych SaaS. Jest to oprogramowanie, które umożliwia proste założenie sklepu - wystarczy założyć konto, wybrać lu stworzyć oprawę graficzną i już można dodawać produkty! 🙂

Sklep internetowy na WordPressie, czyli wtyczka Woocommerce

Jeśli natomiast platformy sklepowe nie są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie, może stworzenie sklepu internetowego na podstawie WordPressa i Woocommerce będzie tym, czego szukasz? To rozwiązanie dla osób bardziej technicznych, które nie obawiają się stałego dbania o to, aby sklep działał poprawnie.

CMS WordPress – co to jest i czy warto go użyć do stworzenia strony www?

...a jeśli jeszcze nie wiesz, co to jest WordPress - koniecznie przeczytaj ten artykuł wprowadzający.

 

więcej artykułów wkrótce