Zakładasz firmę w 2020 roku? Oto wiedza, która będzie Ci potrzebna – jeden wpis dziennie

Jeśli planujesz założyć firmę w 2010 roku, to będziesz potrzebować wiedzy. Mamy coś dla Ciebie 🙂

Co to za akcja?

Opublikujemy na blogu Stronyireszta.pl (czyli tu, gdzie jesteś teraz) 29 wpisów w grudniu, czyli jeden dziennie z pominięciem dwóch dni. Czytając je codziennie, dowiesz się dużo o prowadzeniu firmy w lekki i przyjemny sposób – po kawałku.

Dowiesz się dużo o prowadzeniu firmy w lekki i przyjemny sposób – po kawałku. I za darmo 😉

O czym będą to wpisy? Technologia, marketing i psychologia. I praktyka.

Ależ ja lubię to sformułowanie: technologia, marketing i psychologia. Właśnie o tym będą nasze wpisy. A bardziej szczegółowo:

O tym, jak reklamować firmę, głównie w internecie (także niedrogo lub bezpłatnie).

Od wiedzy technicznej przez psychologię po marketing. Jak reklamować firmę mając nieduży budżet a nawet bezpłatnie.

O tym, jak stworzyć sklep internetowy i jak stworzyć stronę internetową

Jakie są techniczne możliwości dostępne na rynku i którą z nich wybrać; jakie mają wady i zalety; nasze doświadczenia i opinie o nich.

O tym, jak zwiększyć produktywność i skuteczność przedsiębiorcy albo freelancera

W tym o samodyscyplinie (niezbyt seksi temat, ale cholernie ważny!) i błędach popełnianych przez początkujących przedsiębiorców.

I ogólnie: jak przygotować się do założenia firmy

Jeśli zakładasz firmę, to sporo rzeczy możesz zrobić jeszcze przed jej uruchomieniem. W zasadzie często możesz zrobić prawie wszystko, co jest potrzebne. 😉

Mamy już napisane sporo wpisów na grudzień i wiecie co? Chyba trzeba będzie tę akcję przedłużyć, bo jest tyle rzeczy do opisania, że te 29 wpisów wygląda mi na się strasznie mało.

Dla kogo jest ta akcja

  • dla nas – bo mamy mało treści na blogu i trzeba to zmienić 😉
  • dla osób zakładających firmę w 2020
  • dla początkujących przedsiębiorców, którzy już mają firmę
  • … dla tych nieco bardziej doświadczonych pewnie też, choć na pewno nie każdy wpis

Kiedy będą pojawiały się wpisy (i kiedy nie pojawią się)

Kolejny wpis pojawi się codziennie do 9:15.

Żaden wpis nie pojawi się pierwszego i drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia.

Do dziś ukazały się wpisy:

Szybkość ładowania strony internetowej – dlaczego jest ważna i jak wpływa na Twoją firmę?

Szybkość ładowania strony internetowej (lub sklepu internetowego, bloga lub dowolnego innego serwisu) to czas, jaki internauta musi poczekać aż będzie mógł korzystać z serwisu, na który właśnie wszedł. Czas ładowania strony jest zależny od wielu czynników i ma mniejszy lub większy wpływ na wiele rzeczy, głównie na… skuteczność reklamową strony www. Długi czas ładowania może bowiem zniechęcać internautów do odwiedzin, a także na przykład skutkować niższymi pozycjami serwisu w wyszukiwarce Google.

Najskuteczniejszy sposób na trzymanie się postanowień w 2020 roku (badania psychologiczne)

Wszyscy bierzemy na siebie jakieś postanowienia – banał? Ale też powszechnym zjawiskiem jest to, że po drodze przestajemy się tych postanowień trzymać. Kto choć raz nie zaczął ćwiczyć po Nowym Roku tylko po to, żeby po miesiącu-dwóch przestać – niech pierwszy zamknie ten artykuł. Bo pokażę Ci w nim, jaki jeden czynnik odkryto, który znacznie ułatwiał trzymanie się postanowienia. Nie chodzi o żadne „motywacje”, tylko o konkretną, prostą w zastosowaniu technikę, której możesz zacząć używać już dzisiaj.

Inkubator przedsiębiorczości – czy warto? Nasza opinia

Inkubator przedsiębiorczości to forma prowadzenia „działalności gospodarczej”, którą wybierają początkujący przedsiębiorcy żeby zmniejszyć koszty prowadzenia przedsięwzięcia i przetestować pomysł na biznes. Sami jesteśmy beneficjentami inkubatora (Twój Startup), więc opiszę Wam w tym męczącym wpisie, jak taka forma sprawdza się w praktyce.

Jak promować lokalną firmę?

Jak promować lokalną firmę? Czy internet się do tego nadaje? A jeśli nie, to od czego zacząć reklamę? W tym wpisie pokażę Ci kilka pomysłów na rozpoczęcie kampanii reklamowej dla lokalnych biznesów.

Oprogramowanie do tworzenia sklepów internetowych w modelu SaaS. Jak stworzyć e-sklep?

Własny sklep internetowy możesz stworzyć na kilka sposobów, ale jedno z nich należy do tych bardziej godnych uwagi: użycie platformy sklepowej, czyli oprogramowania dostępnego online. W tym wpisie pokażę Ci, jakie są potencjalne zalety i wady tego rozwiązania.

Praca z partnerem życiowym. Jak ją zorganizować, żeby była udana?

Jak wygląda prowadzenie firmy z partnerem życiowym? Czy to w ogóle możliwe? Czy nie mamy siebie dosyć? Jak dzielimy się pracą? Wiem, że ten temat często intryguje i niektórzy, przecierając oczy ze zdziwienia, dopytują jak to robimy, że się jeszcze nie pozabijaliśmy. 😉 Dlatego właśnie postanowiłam podjąć ten temat, bo może ktoś z Was chciałby spróbować takiej pracy. Kto wie, może kogoś zainspiruję? 😉

Motywy/szablony stron www – czy na pewno samodzielnie wykonasz profesjonalną stronę www? + rozwiązania

Motywy (do WordPressa czy innych CMSów), zwłaszcza te płatne, obiecują, że łatwo i szybko wykonasz za ich pomocą piękną stronę internetową lub sklep. Czy to rzeczywiście prawda? Czy wystarczy „tylko” dopasować motyw do swoich potrzeb, żeby powstała profesjonalna strona www?

Sklep internetowy na WordPressie, czyli wtyczka Woocommerce

Woocommerce jest jednym z rozwiązań, jakie możesz wykorzystać do stworzenia profesjonalnego sklepu internetowego. Zobacz, jakie są wady i zalety posiadania takiego sklepu i ile to kosztuje.

Jak przetestować pomysł na biznes? Jak ułatwić sobie start?

Obawiasz się, że Twój biznes nie wypali? A może tak sprawdzić, czy to dobry pomysł przez przetestowanie go? Zobacz kilka sposobów na przetestowanie pomysłu na biznes i zwiększenie swoich szans powodzenia.

Świetne postanowienie dla przedsiębiorców na 2020 rok

Nieduże postanowienie, które, jeśli będziesz się go trzymać, zrobi dużą różnicę w Twoim życiu zarówno zawodowym jak i prywatnym. Co to za postanowienie?

Wtyczki do WordPressa i Woocommerce – na co uważać, jakie mają wady, jak się z nimi obchodzić

Wtyczki do WordPressa dają duże możliwości, ale nieumiejętnie używane mogą też przyprawić Cię o ból głowy… i straty finansowe. Dość rzadko się o tym mówi, więc dziś pokażę Ci jak obchodzić się z wtyczkami do WP.

Obalamy mity: zakładam firmę, żeby mieć więcej czasu

Przedsiębiorca to pracuje kiedy chce i ile chce – tak często myślimy jeszcze zanim założymy własną działalność. Jest w tym, oczywiście, trochę prawdy, ale zakładanie firmy „żeby mieć więcej czasu dla rodziny” może nie być najlepszym pomysłem. Dlaczego? Co można zrobić, aby jednak ten czas mieć, prowadząc firmę?

Webwave – polski kreator stron www

Webwave, polski kreator stron internetowych, pozwala Ci „wyklikać” nie tylko prostą stronę www, ale także i nieduży sklep internetowy. Zobacz, jakie jeszcze możliwości daje Ci ten kreator.

Kreatory stron www – jeden ze sposobów na stworzenie strony www lub sklepu

Kreatory stron www są chyba najprostszym sposobem na stworzenie strony internetowej. Zobacz, jakie mają możliwości i czy Twoją stronę również możesz stworzyć w takim kreatorze.

Jak sprawić, żeby klienci reklamowali Twoją firmę? „Efekt wirusowy w biznesie” – Jonah Berger

Jak to się dzieje, że o jednych markach mówimy często i polecamy je sobie dobrowolnie, a o innych – nie wspominamy ani słowem? Autor książki „Efekt wirusowy w biznesie” po długich badaniach wyróżnił 6 czynników, które wywołują „wirusowość”, czyli – darmową reklamę. Jakie to czynniki?

Jak powinna wyglądać Twoja strona www/sklep? Odpowiadają badania

Jak powinna wyglądać strona internetowa albo sklep, aby ten wygląd pomagał Ci rozwijać firmę? Zobacz, co odkryły wyniki badań przeprowadzonych przez Google.

Jak reklamować firmę za darmo lub tanio?

Dziś o tym, jak reklamować firmę zupełnie za darmo (poświęcając tylko swój czas) lub niedrogo, za maksymalnie 100 czy 200 złotych miesięcznie.

Dodaj komentarz